CRM5 nebude, bude CRM 2011 

Posted by Jan Vaněk Tuesday, July 13, 2010 7:12:37 AM

Jak už je u firmy Microsoft zvykem, číslování CRM verzí nebude pokračovat tak, jak jsme předpokládali, ale přichází změna a místo čísla 5 bude příští verze označena rokem. Verzi CRM 2011 oznámil Microsoft oficiálně včera ve Washingtonu na velkém partnerském setkání Microsoft Worldwide Partner Conference.

V doprovodné tiskové zprávě byl také oznámen termín veřejné beta verze, která přijde na světlo světa v září. Nejdřív ovšem ve verzi "online". Kdo by chtěl být informován o její dostupnosti, může se přihlásit do mailing listu zde.

Verze online bude k dispozici celkem ve 40 zemích, v 41 jazycích (to je mírné navýšeni od předchozích oznámení). Česká republika mezi nimi bude také, o tom jsme již psali.

Byly také uveřejněny nové screenshoty blížící se nové verze, stále ale neobsahují např. celou řadu ikon. I tak dokumentují nové vlastnosti, které jsou obsaženy i v odpovídajících nových hlavních heslech, která mají charakterizovat novou verzi CRM 2011:

  • Familiar Experiences (přeložil bych to nejspíš jako "prožitek něčeho, co dobře známe") - ještě těsnější provázání s Microsoft Office, prohloubená podpora uživatelských rolí a personalizace,
  • Intelligent Experiences (prožitek inteligence) - grafy, vizualizace informací,
  • Connected Experiences (prožitek propojení) - těsnější propojení s dokumentovými knihovnami v Microsoft SharePoint, vývoj i provoz v "cloudu", existence tržiště aplikací a Add-Onů (Microsoft Dynamics marketplace)

Co nás může na vzhledu zaujmout: horní pás nástrojů (ribbon, i když ještě nedokončený), záložky představují jednotlivá zobrazení, vidíme najednou řádkové zobrazní, detail i napojený graf.

 

Následuje dashboard - velmi silná "zbraň" nového CRM, která bude přitahovat pozornost mnoha uživatelů s rozhodovací pravomocí. Grafy nebudou problém, s mapou je to už trochu horší (to, co vidíme, je výsledkem programování rozhraní na Microsoft Bing Maps).

Na dalším obrázku vidíme dokumenty uložené v prostředí SharePoint. Velmi podobné našemu vlastnímu doplňku, který máme k dispozici už pro verzi 4.0.

 

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.