Aktualizace Rollup 10, ohlášení CRM Online a další novinky 

Posted by Jan Vaněk Thursday, May 6, 2010 6:08:00 PM

Delší dobu jsme se neozvali - za což se čtenářům omlouváme - ale máme tu zase několik novinek.

Rollup 10

Pravidelné aktualizace CRM nám dospěly k číslu 10, kterou je možné stahnout zde. Čísla verzí odpovídající posledním aktualizacím tak jsou:

  • Rollup 9 - 04.00.7333.2644
  • Rollup 10 - 04.00.7333.2741

Teprve aktualizace Rollup 10 nám vyřešila vleklou a doposud neodhalitelnou chybu synchronizace mezi serverem a Outlook klientem, která se vyskytovala u několika uživatelů. Aktuální postup instalace nového uživatele s Outlook klientem tak sestává z kroku "instalace Outlook klienta kliknutím na tlačítko “Klient CRM pro aplikaci Outlook” v liště prohlížeče", přičemž se aktualizuje verze instalačního programu na Rollup 7 a následného kroku stažení a instalace Rollup 10. Teprve pak doporučujeme spustit Průvodce konfigurací a poprvé spustit Outlook s CRM klientem.

Convergence 2010 v Atlantě

Na začátku května proběhla v Atlantě velká uživatelská konference Convergence, kterou Microsoft pravidelně organizuje pro své zákazníky a partnery. Podobná setkání jsou vždy příležitostí k různým prohlášením co se chystá a při prezentacích lze vidět i budoucí verze produktů. Videa a záznamy z prezentací ještě bohužel nejsou na webu konference přístupné (a je otázka, zda vůbec pro širokou veřejnost budou). Je sice k dispozici několik video upoutávek i na YouTube ale ty mají poměrně mizernou kvalitu a nic světoborného se v nich neřeší. Nicméně několik zajímavých informací bylo přece jen v souvislosti s Convergence uvolněno:

CRM online i v České republice

V tiskové zprávě dne 25. 4. 2010 bylo oznámeno, že Česká republika patří do té skupiny zemí, kde bude ještě letos (v druhé polovině roku) spuštěna hostovaná verze Dynamics CRM přímo společností Microsoft. Tato zpráva je pro zákazníky spíše pozitivní, je ale otázka, pro jaký typ zákazníků bude tato varianta vhodná. Předpokládá se, že spíše pro malé zákazníky, bez nutnosti nějak významněji upravovat řešení na míru.

Beta verze CRM '5' se blíží

Od 25. března máme k dispozici na testování další průběžnou verzi příštího CRM pod označením CTP3. Stále ještě nemůžeme sdělovat informace o této verzi, ale jisté je, že se již blíží beta verze. Očekáváme ji v létě.

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.