Klient CRM v Outlooku 2010 - parádní menu! 

Posted by Jiří Richtr Friday, June 11, 2010 6:15:00 AM

 

Je tomu měsíc, kdy jsem psal o tom, že zkouším klienta CRM v novém Outlooku 2010. Dnes jsem nainstaloval čerstvě vydaný Rollup 11 a musím říct, že klient v Outlooku 2010 vás hned na první pohled velmi mile překvapí. Došlo totiž ke kompletnímu začlenění menu CRM do hlavního Ribbonu.

 

crm-outlook-ribbon

 

To sebou nese mj. výhody velmi snadného přizpůsobení umístění menu CRM přesně podle Vašich potřeb.

 

crm-outlook-ribbon-setting

 

Musím uznat, že tak rychlou reakci vývojářského týmu Dynamics CRM na nový Outlook 2010, jsem snad nečekal. Znovu to dokazuje, že Microsoft si je vědom velkého významu přístupu k datům CRM právě přes Outlook klienta.

ORTEX spol s.r.o.

re: Klient CRM v Outlooku 2010 - parádní menu!

Monday, June 14, 2010 10:29:45 AM Jiří Richtr

To Michal:

Než jsem se k tomu dostal, vidím, že jste pravděpodobně učinil stejný dotaz na kolegy od Sonomy. Pro ostatní tedy zopakuji závěr - uvedený konkrétní případ položky "hlavního" menu se skutečně v Outlook klientovi po instalaci Rollup 11 nezobrazí. Jako dočasné řešení je doporučováno přepnutí na starý styl menu Outlooku. Tento nedostatek bude bezpochyby v některém následujícím Rollupu odstraněn.


re: Klient CRM v Outlooku 2010 - parádní menu!

Friday, June 11, 2010 11:21:10 AM Michal

Talčítka na formulářích jsou v pořádku. Menu v lištách na gridech také, ale Outlook někam schoval to rozšíření z hlavního menu, které je v ISV definováno takto:

<Root>
- <MenuBar>
- <!-- Custom Menus that appear between the Goto Menu and the Help Menu
-->
- <CustomMenus>
- <Menu>
- <Titles>
<Title LCID="1029" Text="Vlastní aplikace" />
<Title LCID="1033" Text="Own app" />
</Titles>
- <MenuItem JavaScript="window.open(xxxx)" AvailableOffline="false">
- <Titles>
<Title LCID="1029" Text="Vlastní aplikace" />
<Title LCID="1033" Text="Own app" />

</Titles>
</MenuItem>
</Menu>
</CustomMenus>
</MenuBar>
</Root>

 

Kdyžtak zkuste u vás přidat podobné tlačítko, jestli bude dostupné v Outlooku.


re: Klient CRM v Outlooku 2010 - parádní menu!

Friday, June 11, 2010 9:56:02 AM Jiří Richtr

To Michal:

Tak v našem vlastním CRM se zdá být vše v pořádku. Tlačítka na formulářích jsou viditelná i v Outlook klientovi. Chyb může být celá řada, museli bychom znát podrobněji prostředí, jak byl instalován Rollup na klientovi, apod.
Máme-li Vám pomoci, využijte kontaktní formulář na naších stránkách, napište na sebe kontakt a domluvíme se.


re: Klient CRM v Outlooku 2010 - parádní menu!

Friday, June 11, 2010 8:54:50 AM Michal

Ano, kontroloval, je to v pořádku. Na serveru jsme žádné nastavení neměnili.


re: Klient CRM v Outlooku 2010 - parádní menu!

Friday, June 11, 2010 8:30:06 AM Jiří Richtr

To Michal:

Dobrý den,
kontroloval jste přímo v CRM v "Nastavení systému"  oblasti, kam se nastavení ISV.config má promítnout?


re: Klient CRM v Outlooku 2010 - parádní menu!

Friday, June 11, 2010 7:36:51 AM Michal

Dobrý den, po instalaci rollup 11 nám zmizelo menu, které bylo přidáno v ISV configu. V Outlooku není dostupné :-(

Nevíte jak ho tam vrátit?


Comments are closed on this post.