Outlook 2010 a Klient CRM 4.0 pro MS Outlook 

Posted by Jiří Richtr Tuesday, May 11, 2010 2:00:00 PM

Pokud používáte jako klienta MS Dynamics CRM 4.0 aplikaci Outlook, jistě jste zvědaví, zda bude tento klient bez problémů fungovat také pod Outlookem 2010. V současné době tuto kombinaci testuji na anglickém Outlooku 2010 RTM (=oficiální verze určená k prodeji) a musím říct, že vše funguje bez problémů.

Z přiloženého obrázku je patrná změna uživatelského prostředí Outlooku 2010, o které jste možná již slyšeli. Styl nabídek byl v celém balíku Office sladěn a nyní se i tady používá místo klasického menu jiný ovládací prvek, tzv. „Ribbon“, který byl poprvé představen již ve Wordu a Excelu verze 2007. Z tohoto důvodu nyní najdeme i menu CRM pod záložkou „Add-ins“. Vše ostatní ale zůstává při starém.

Na závěr mám ještě jednu malou poznámku. Microsoft se rozhodl v chystané verzi CRM 5.0 ovládání CRM přes Outlook ještě více vylepšit. Velmi důležitá je tzv. „user-experience“ - tedy aby ovládání bylo co nejvíce intuitivní, efektivní a konzistentní. Bude se jednat o odlišnou koncepci integrace, než na jakou jsme byli zvyklí ve verzi 3 a 4. Naznačený směr řešení vypadá velmi slibně. Rozhodně se máme na co těšit!

CRM klient v Outlooku 2010

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.