Obrázek je lepší než tisíc slov - schéma zpracování zájemce  

Posted by Jan Vaněk Wednesday, December 19, 2007 12:24:13 PM

"Worth a thousand words." Pod tímto názvem byl nedávno na stránky MS CRM Team Blogu vložen příspěvek upozorňující na velmi hezká a přehledná schémata vybraných scénářů použití Microsoft Dynamics CRM umístěná na stránky Microsoft do sekce Using Microsoft Dynamics CRM 3.0. Pro mnohé z nás je opravdu mnohem výstižnější podívat se na obrázek, schéma nebo diagram než si o průběhu procesu jen číst. Bohužel původní obrázky jsou jen s anglickými popisky a to může být pro některé uživatele české lokalizované verze Microsoft Dynamics CRM přece jen problém.

Rozhodli jsme se proto tato schémata lokalizovat.

Základním procesem, kterým zpravidla obchodní vztah začíná, je práce se zájemcemVytvoření zájemce

Zájemce, tedy prvotní záznam o potenciálním zákazníkovi, může vzniknout mnoha způsoby. Někdo jej do systému ručně pořídí, hromadně lze zájemce importovat např. z Excelu (externě získaný soubor potenciálních zákazníků z nejrůznějších seznamů firem nebo třeba opsaných vizitek z veletrhu) nebo zájemce vznikne převedním odpovědi na naši kampaň.

Převedení zájemce

V průběhu další standardní obchodní komunikace se zájemcem (telefonáty, schůzky atd.) se o něm a o jeho potřebách dozvídáme víc. V okamžiku, kdy projeví zájem o konkrétní výrobek, zboží nebo službu, se z něj stává nová Příležitost (Obchodní případ). V CRM proto využijeme funkce Převedení zájemce a vzniknou nám automaticky nové záznamy o obchodní Příležitosti a případně i Obchodním vztahu (firmě) a Kontaktu, je-li to nový zákazník.

Uzavření příležitosti

Další průběh prodejního procesu může být řízen připraveným workflow a v ideálním případě získáváme nového zákazníka (Vyhraná příležitost).

ORTEX spol s.r.o.

re: Obrázek je lepší než tisíc slov - schéma zpracování zájemce

Friday, March 21, 2008 9:47:32 AM Jan Vaněk

Visio zdroje se nám také nikde nepodařilo sehnat, takže nakonec jsme obrázky vytvořili sami znovu. Shapes jsou použity z běžného Microsoft Office Visio 2007.


re: Obrázek je lepší než tisíc slov - schéma zpracování zájemce

Wednesday, March 12, 2008 2:32:56 PM Jirka

kde jste prosím nakonec sehnal ty visio shapes? Poradte prosim, dekuji

Jiri Sebesta


Comments are closed on this post.