Microsoft Dynamics CRM 2011 Online spuštěno - první dojmy 

Posted by Jan Vaněk Friday, January 21, 2011 8:24:00 AM

Microsoft Dynamics CRM 2011 Online je tedy konečně spuštěno a od pondělního večera si tak může každý zájemce vyzkoušet novou verzi. Původní odhady hovořily už o konci roku 2010, pak se objevovala data 20. ledna, pak 16. ledna a nakonec v pondělí 17. ledna jsme získali z dobře informovaného zdroje informaci, že "už to bude dnes". Během dne již byly k dispozici nové produktové stránky o CRM řešení ale odkaz na registraci na stránce popisující 30denní zkušební verzi nebyl funkční. Změna nastala až kolem 21. hodiny našeho času, kdy byla registrace zprovozněna. Velmi rychle, za zhruba 5 minut, jsem již si již mohl nově vytvořenou instanci CRM vyzkoušet.

Opravdu se již nejedná ani o beta verzi ani o RC (Release Candidate). Označení verze je 5.0.9688.56. Aplikace běží v prohlížeči svižně, subjektivně mám pocit, že se oproti beta verzi zrychlila.

Přehled novinek najdete na našich webových stránkách věnovaných Microsoft Dynamics CRM 2011.

Jak probíhá registrace? Po stisknutí tlačítka "Zaregistrujte se" na uvítací stránce se objeví první stránka registračního průvodce. Potvrdíme zemi a zadáváme svůj e-mail. Pokud již máte své Windows Live ID (přihlašovací identifikaci danou e-mailem a heslem, která slouží k přihlašování na různé služby společnosti Microsoft), pak použijte e-mail, který je s tímto Windows Live ID svázaný. Pokud Windows Live ID nemáte, zadejte prostě svůj e-mail a Live ID vytvoříte v dalších krocích.

 Já už své Windows Live ID mám a tak následovalo jen přihlášení:

Následuje ochrana proti spamu, zadání náhodně vygenerovaného slova (tzv. "captcha"). Zároveň potvrzujete podmínky služby. Toto malé zatržítko je z právního hlediska nejdůležitější součástí registrace. Bezplatnou službu si zřizujete na 30 dní, následně ji můžete prodloužit na trvalou, placenou variantu se závazkem 12 měsíců. Při předčasném vypovězení je definována pokuta.

 V dalším kroku registračního průvodce zadáváte vlastní identifikační údaje. Chtěl bych upozornit, že podle zadaného názvu společnosti je určeno jméno instance CRM. Napíšete-li tedy celý název např. Firma spol. s r.o., pak jméno instance bude "firmaspolsro" . Doporučuji zadávaný název dobře promyslet. Háčky a čárky raději nepoužívejte - nemám vyzkoušeno.

Po stistknutí tlačítka "Dokončit" systém vygeneruje Vaši instanci Microsoft Dynamics CRM 2011 Online. V mém případě byl proces velmi rychlý, zhruba 2-3 minuty.

Instance CRM je vytvořena v českém jazyce a obsahuje stručná ale vcelku dostačující DEMO data na základní vyzkoušení.

Takže směle do toho a kdybyste se snad dostali do potíží, ozvěte se nám.

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.