Microsoft CRM a mapy 

Posted by Jiří Cabal Thursday, April 21, 2011 3:06:00 PM

Od doby, kdy jsme poprvé zkoumali možnost propojení Microsoft CRM 4.0 s mapami, uplynulo dost času a Google mezitím značně vylepšil své mapy.

U jednoho zákazníka jsme nyní požadavek na napojení nového CRM na mapy vyřešili jednoduchým odkazem. Po kliknutí se zobrazí nové okno, jako kdybychom hledali klasicky přes webový prohlížeč.

crm 2011 - propojení na mapy

Podle toho, co je vyplněno, má uživatel možnost nechat si daný objekt (firmu, osobu nebo v tomto případě adresu nějaké budovy) zobrazit na mapě dle GPS souřadnic nebo adresy. GPS souřadnice mají výhodu, že polohu na mapě určují naprosto přesně a jsou použitelné i pro objekty bez adresy – např. trafo stanice, křižovatka, jez na řece atd. Jejich sběr nebo určení je ale samozřejmě pracnější. Navíc GPS adresy jsou používány v několika formátech. My pracujeme s číselným formátem a za možný námět do budoucna považujeme konverzi z číselně-textového vyjádření (např. 50°12'59.49"N, 15°49'29.694"E).
Klasické adresy jsou pro nás mnohem přirozenější, fungují poměrně spolehlivě, ale stoprocentně na jejich správné zaměření na mapě nelze spoléhat.

U nás ve firmě jsme, pro zpestření, vyřešili napojení mapy vloženým rámečkem s malou mapou přímo u záznamu v CRM.


microsoft crm 2011 - google maps

 
Opět není problém napojit CRM na jakékoliv mapy, pokud to provozovatel map umožní. Google Maps jsou v tomto ohledu hodně vstřícné a otevřené, což se bohužel nedá říct o českých provozovatelích mapových serverů (Seznam, Centrum). Během několika posledních let Google značně vylepšil svůj největší dřívější problém – vyhledávání českých adres na mapě. Zadaná adresa v České republice se již ve valné většině případů zobrazí správně. Proto Google Maps vnímáme jako jedničku pro mapy v novém Microsoft CRM 2011.

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.