Jedeme na čtyřce! Wow :-) 

Posted by Jiří Richtr Thursday, March 13, 2008 2:00:00 PM

Jelikož jsme hořeli zvědavostí, pustili jsme se dnes do upgradu CRM z verze 3.0 na verzi 4.0. K našemu milému překvapení proběhlo vše bezbolestně a napoprvé :-).

Po nezbytné záloze systému (schválně, co si pod tím představíte?), odinstalaci staré verze E-mail Exchange Routeru a uzavření sázek o bezproblémové instalaci, jsme konečně spustili instalační program. Po zadání správného licenčního čísla rozpoznal upgrade verze a provedl kontrolu konfigurace.

 Kontrola konfigurace prostředí před instalací CRM

Sice se objevilo drobné varování, ale je to jedna z hlášek, kterou není třeba brát příliš vážne. Konečně INSTALUJEME!

Průběh instalace MS CRM

A je to! I když, co to vidí mé oči??? Nějaké chybky!

Dokončená instalace CRM 4

Nu což. Spustili jsme nové CRM a klikali a klikali. Všechno ale běží dle našich představ, na reportech také nespatřujeme chyb! Že by preventivní vystrašení uživatele, aby si přece jen ten log přečetl, když už ho vývojář instalační utility vyrobil??? Těžko říct. Nicméně, kdo sázel na bezproblémový upgrade, vyhrál.

A ještě je tu náš oblíbený CRM E-mail Exchange Router. Tam se (skoro) všechno tváří jinak. Po chvíli "přemlouvání" je ale úspěšně nakonfigurován a vše běží podle našich představ.

CRM E-mail Exchange Router konfigurace

E-mail Exchange Router je už na první pohled jiný, a proto se mu budeme věnovat někdy příště v samostatném článku.

 

 

ORTEX spol s.r.o.

re: Jedeme na čtyřce! Wow :-)

Thursday, March 27, 2008 2:34:13 PM Jiří Richtr

- Instalace proběhla na verzi s customizacemi (nové entity, atributy, nějaké to workflow) a programovými úpravami. Pokud jste používali podporované customizace (viz. SDK), není se čeho bát - vše proběhne OK. Pokud vám ale někdo dělal programové úpravy, vřele doporučujeme konzultaci s vývojáři. Samozřejmě, před upgradem zálohovat, zálohovat :-)


re: Jedeme na čtyřce! Wow :-)

Wednesday, March 26, 2008 11:28:08 PM fajry

Instalacia prebehla na ciste CRM 3.0 alebo na customizovane CRM 3.0? V nasej spolocnosti je totiz nasadena verzia 3.0, ale je customizovana do znacnej miery. Mam strach zacat upgrad :-)


Comments are closed on this post.