Zapřáhněme „kecálky“ do CRM! 

Posted by Jiří Richtr Monday, September 15, 2008 12:00:00 PM

Musím se přiznat, že mě baví vymýšlet řešení k problémům pomocí nových cest, neotřelých způsobů a alternativ. A rád zkouším nové možnosti.

Navázal bych na kolegy, kteří tu přede mnou psali články o „Obsah CRM front jako Gadget pro Windows Vista“  a „Vyhledávání v Microsoft CRM může být vždy po ruce“. Napadlo mě využití jednoho prostředku, který máme víceméně stále po ruce a denně jej používáme (asi více pro mimopracovní aktivity  ). Ano je to Instant Messenger nebo také „kecálek“, „mesík“ ( jistě nemusím dále jmenovat ICQ, Live Messenger, Google Talk)...

Jak spolu může souviset IM a obsah front CRM? Jednoduše. Představte si, že by Vám místo upozornění na příchod položky do fronty nepřišel mail s upozorněním, ale jen by vyskočilo okno Vašeho IM nebo se třeba pouze rozblikala ikona v oblasti hodin. Ubývá zahlcení maily, které jsou stejně určeny ke smazání, jelikož to jsou pouze „upozorňovadla“, a přesto můžete reagovat ihned.

Druhým příkladem, jak zužitkovat vlastnosti IM, je vyhledávání. Již dnes existují v některých IM sítích tzv. „BOTI“, kteří slouží k automatickému odpovídání na Vaše dotazy. Tak lze poskytnout např. překladový slovník. V IM zadáte heslo a BOT Vám vyhledá a pošle překlad.

Není nic jednoduššího než takový BOT napsat i pro vyhledávání v CRM. Zadáme frázi a BOT nám vrátí výsledky vyhledávání i s odkazem do CRM, který na kliknutí rovnou otevře okno s výsledkem.

Tak co, není prima používat IM také k jiným účelům než k „pokecu“? Kolega systémák už pracuje na zprovoznění upozornění na příchozí a zmeškané hovory na našich analogových linkách 

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.