Update Rollup 8, česká dokumentace a další novinky 

Posted by Jan Vaněk Friday, December 18, 2009 12:41:00 PM

Na pár měsíců jsme se na našem blogu odmlčeli. Ne, že by se nic nedělo, spíše naopak. Dokončovali jsme některé projekty (Building SP), účastnili se CRM Roadshow pořádaného přímo českým zastoupením firmy Microsoft a zkraje prosince zopakovali i vlastní Manažerskou snídani s CRM pro segment stavebnictví. Bohužel pravidelné blogování se tak dostalo na druhou kolej a jak sleduji, když něco člověk odkládá z týdne na týden, brzy jsou z toho tři měsíce...

Update Rollup 8

Včera byla uvolněna Kumulativní aktualizace 8 pro Microsoft Dynamics CRM 4.0. Zajímavou viditelnou novinkou je podpora Microsoft Exchange 2010. Podpora není ještě na 100%, ale dotažení je slíbeno na nejbližší další aktualizace. Podmínkou instalace této aktualizace je předchozí instalace aktualizace číslo 7. Pozor také na jazykové balíčky - v doprovodném popisu je jim věnován také speciální pokyn. Mimochodem, článek v Knowledge Base je strojově přeložen do českého jazyka ale výsledek nelze rozhodně považovat za dokonalý. Některé věty jsou skoro nesrozumitelné. Rozhodně doporučuji spíše prostudovat originální pokyny v angličtině.

Česká dokumentace

K dispozici je nyní český tisknutelný manuál k Microsoft Dynamics CRM verze 4.0. Obsahově je totožný s nápovědou, ale má formu uceleného dokumentu (formátu .doc) o rozsahu cca 500 stran. Stahnout si jej můžete zde.

CTP program k příští verzi Microsoft CRM

ORTEX se, podobně jako u předchozí verze, účastní testovacího beta programu na příští verzi CRM (pracovně je označena jako V.NEXT, spekuluje se o tom, zda bude mít číslo verze 5.0 nebo bude značena jinak). Bohužel jsme vázáni mlčenlivostí (podepsali jsme tzv. NDA), takže toto sdělení nemůže zatím obsahovat konkrétní informace, co bude nového.  Nicméně některé obrysy nové verze uvedl např. Brad Wilson, hlavní manažer Microsoft Dynamics CRM, v interview již v létě: Termín vydání nové verze je druhá polovina roku 2010 a očekávají se vylepšení uživatelského rozhraní, možnosti vizualizace informací, další rozvoj schopností prodeje a marketingu i těsnější integrace s platformou Microsoft Office SharePoint Server.

Akcelerátory a vertikální řešení

Již dříve oznámené akcelerátory dostaly v poslední době přírůstky v podobě novinek:

  • Řízení vztahů s partnery
  • Sociální sítě (zatím integrace s Twitterem)
  • Integrace portálů (v podstatě rozšíření akcelerátoru eService do dalších oblastí. Nyní jde o framework umožňující budování libovolných webových portálů nad CRM.)

Kromě akcelerátorů jsou nově k dispozici i vertikální řešení (předpřipravené customizace) pro konkrétní obory:

  • Veřejná správa
  • Zdravotnictví
  • Lidské zdroje, agentury práce apod.

Podrobněji se budeme vracet k jednotlivým novinkám v dalších příspěvcích na našem blogu.

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.