CRM novinky z WPC v Torontu 

Posted by Jan Vaněk Friday, July 13, 2012 3:50:00 PM

Od 8. do 12. července se v kanadském Torontu konalo pravidelné celosvětové setkání  Microsoft partnerů (Worldwide Partner Conference). Přestože jsem tam nebyl, sledoval jsem dění alespoň online, díky vysílání na webu Digital WPC. Pokud se nechcete dívat na záznamy jednotlivých "sessions", zde je alespoň několik nových informací ze světa Microsoft CRM:

  • Microsoft Dynamics CRM je používáno již více než 2 700 000 uživateli  ve více než 36 000 organizacích.
  • 60% nových uživatelů CRM si vybírá variantu online - v cloudu.

Méně příjemnou zprávou je, že již oznámený a očekávaný update "Release 8" s podporou dalších prohlížečů a s mnoha novými funkcemi nebude uvolněn v těchto dnech, jak jsme očekávali, ale velká část funkcionalit až ve 4. kvartále tohoto roku. K rozhodnutí došlo na základě zpětné vazby od partnerů a klíčových zákazníků a  s vědomím toho, že lépe je dělat dělat věci napoprvé správně, než je dělat znovu.

Jedním z důvodů tohoto posunu je i  harmonizace harmonogramu vydání s termínem startu Windows 8, který je plánován na říjen tohoto roku.

Pojďme se ale podívat alespoň na náhledy aplikace, co nás čeká. Stávající, klasické členění uživatelského rozhraní zpravidla obsahuje vlevo od zobrazení navigační panel a nahoře ovládací pruh nástrojů - ribbon:

 

Představa detailního formuláře záznamu je ale zcela nová. Dojde k podstatné změně "User Experience". Obchodní proces v horní části formuláře vede bezpečně uživatele kroky, kterými má projít. Činnosti, které uživatel provádí a informace, které se zobrazují, nevyvolávají žádná pop-up okna - zobrazení se mění v rámci otevřeného okna.

 

Na konferenci byl představen rovněž vzhled CRM v prostředí Windows 8, kde, jak víte či tušíte, budou klíčové informace zobrazovány formou přehledných dlaždic, které jsou připraveny i pro snadné ovládání prsty na tabletech nebo mobilních telefonech:

Zdroj: Power of Possibilities with Microsoft Dynamics CRM

ORTEX spol s.r.o.
Comments are closed on this post.